Akiretherm
Akiretherm
Akiretherm
Akiretherm
Akiretherm

Dne 18.7. jsme přijali pozvání od České televize do pořadu Dobré ráno, kde jsme hovořili o novém české nápadu, výrobku a patentu - rekuperační jednotce Akiretherm.

Zde nabízíme záznam našeho vystoupení:

iVysílání ČeskéTelevize - Akiretherm

VÝSLEDKY MĚŘENÍ

Na této stránce uvádíme aktuální výsledky z měření v reálném provozu rekuperačních jednotek Akiretherm v rodinných domech.
Měření v reálném provozu potvrdilo výsledky a výpočty naměřené na prototypu ve zkušebním provozu.

Pro měření jsme použili zařízení Landis+Gyr ULTRAHEAT T550. Ukládání naměřených dat probíhalo každou jednu minutu. Máme tedy k dispozici velmi podrobné informace o průtoku, respektive množství spotřebované vody a o teplotách vody před vstupem do rekuperace a po jejím ohřátí a teplotě na výstupu. Hlavním zdrojem teplé odpadní vody ve sledovaných objektech byly koupelny, tedy vany a sprchové kouty. Teplotu akumulované odpadní vody ovlivňuje kvalita izolace odpadního potrubí a jeho délka.

Nejnižší naměřené teploty vstupní vody dosáhly 3,9° Celsia, výstupní tlaková voda, předehřátá v rekuperaci, 27,6° Celsia.

Průměrně se dosažený teplotní rozdíl pohybuje okolo 22 st. Celsia.

Vzhledem k naměřené spotřebě vody a dosahovanému teplotnímu rozdílu je reálná návratnost investice v rozmezí 6 - 10 let.

Výpočet návratnosti investice a výpočet úspory vychází ze současné ceny energií.

Do budoucna vzhledem k prakticky jistému nemalému nárůstu cen energií můžeme počítat s výrazným zkrácením návratnosti investice a také s rostoucí hodnotou úspory.

 

Kontaktujte nás